Bydlení v bungalovu je inspirativní


Lidé kteří se navzájem navštěvují ve svých příbytcích, se častokrát inspirují dobrými nápady. Kupříkladu si zhotovíte fotografickou koláž, necháte ji vytisknout ve velkém rozměru na plátno a vaše přátele to natolik zaujme, že chtějí něco podobného mít doma také. Anebo vaši známí mají novou kuchyň a její koncepce vám učaruje, takže se pustíte do podobného projektu i u vás doma.

Inspirativní bývají i některé novostavby, třeba takový bungalov 150 m2, s půdorysem do písmene L, s venkovní zastřešenou terasou. Proč zrovna bungalovy budí takovou pozornost a těší se velké oblibě na našem území již desítky let?

bydlení v bungalovu

Slunce nad hlavou – znáte skladbu od Dalibora Jandy „Modré nad hlavou“? Psal se tehdy konec osmdesátých let, byla to doba, která přála svobodě a volnosti a velkému zájmu se těšila i výstavba bungalovů, s nimiž jste to „modré nad hlavou“ se zářícím žlutým Sluncem měli mnohem víc, než u jiných staveb. Nízký bungalov Slunci nestíní, a to vám pak osvětluje takřka celou plochu zahrady, kde si můžete užít pohodu u zahradního bazénu.

západ Slunce nad bungalovem

Vybírejte s citem i pozemek – velké chyby se dopouští ti, co zanedbají volbu stavebního pozemku. Paradoxně je právě pozemek mnohdy důležitější, než samotný objekt, protože na jeho ploše budete trávit spoustu času, možná i víc, než uvnitř domu, a nemít ze zahrady žádný výhled a být tu sevřeni nepříjemnými sousedy a tísnit se na malé parcele, to už je výhodnější bydlet v panelovém bytě, kde máte od sousedů víceméně klid.

Koncepce nízkého bungalovu = pohodlí – v přízemních stavbách máte vše přehledně vedle sebe přímo na dosah, stačí ujít pár kroků po rovině a jste z kuchyně v ložnici a z obýváku v koupelně. Chůze po schodech je sice zdravá, ale tu lze nahradit rotopedem a častými vyjížďkami na kole, zato dobrý přehled o svém bydlení ničím nenahradíte. A v bungalovu o výměře sto padesáti čtverečních metrů – tomu už se říká komfort.